Dva narušavanja javnog reda i mira i tri saobraćajne nezgode zabilježila je Policijska stanica Velika Kladuša u posljednjem izvještajnom periodu. Krivičnih djela nije bilo. Vatrogasna jedinica intervenisala je u dva navrata. Kako saznaje RVK od dežurnog Kapića, u prvoj intervenciji vatrogasci su oko 14:50h čistili kolovoz nakon saobraćajne nezgode u Šabićima.
U drugoj intervenciji radilo se o zapaljenju otpada u Ulici Bihaćka oko 18:20h. 79 pacijenata zatražilo je pomoć u Hitnoj medicinskoj pomoći Doma zdravlja Velika Kladuša u protekla 24h. Dežurni doktori Mustafa Hodžić i Valbona Mahmutović na dalje liječenje uputili su tri lica. U COVID ambulantu Doma zdravlja javilo se osam pacijenata sa sumnjom na virusno oboljenje.
Elektronapajanje na području Velike Kladuše jutros je stabilno. Kako informišu iz BIHAMK-a, magla ovog jutra smanjuje vidljivost u kotlinama i uz riječne tokove, pa se vozači pozivajuna pojačan oprez. Posebno se izdvajaju putevi u dolinama rijeka: Bosne, Spreče, Save, Drine, Vrbasa i Lašve. Magle jutros ima i na području Velike Kladuše.
Pažnja se skreće i na učestale sitnije odrone zemlje ili kamenja na kolovoz. Podsjećamo, zakonska odredba o obaveznom posjedovanju zimske opreme na putevima u Bosni i Hercegovini stupa na snagu sutra. Na graničnim prelazima zadržavanja za sada nisu duža od 30 minuta. Na GP Velika Kladuša – Maljevac jutros je pojačana frekvencija vozila na izlazu iz BiH. Danas će u Bosni prije podne po kotlinama i uz riječne tokove preovladavati magla ili niska naoblaka. U ostatku zemlje sunčano uz malu do umjerenu oblačnost.
Dnevna temperatura zraka od 12 do 18, na jugu do 21 °C. Biometeorološka prognoza: Nakon prohladnog, mjestimično maglovitog prijepodneva, danju ugodnije, sa porastom temperatura i dužim sunčanim periodima. Savjetuje se da slobodno vrijeme provedete na otvorenom, po mogućnosti van gradske sredine. Poželjno je ne izlagati se jačim fizičkim naporima. Opća slika će, većim dijelom dana, biti ljepša u Hercegovini. Zimsko računanje vremena počelo je jutros u 03:00h.
Kazaljke na satovima vraćene su jedan sat unazad, odnosno na 02:00h u skladu sa Zakonom o računanju vremena. Ljetno računanje vremena počinje posljednjeg vikenda u martu, a završava se posljednjeg vikenda u oktobru. Svjetski dan štednje slavi se 31. okobra, kao sjećanje na Prvi međunarodni kongres štedioničara održan na taj dan 1924. u Milanu.
Tada su se sastali predstavnici svjetskih štednih ustanova želeći pronaći izlaz iz krize koju je prouzrokovao Prvi svjetski rat. Učesnici kongresa suglasili su se da je štednja prijeko potrebna za razvoj čovječanstva te je Svjetski dan štednje ustanovljen za najšire svjetsko populariziranje te spoznaje i za, kako su rekli, oživljavanje borbe protiv rasipništva. Tu je odluku donijelo 350 delegata iz 27 zemalja, koji su predstavljali oko stotinu miliona štediša.