Rasplet najluđe grupe: Rumuni i Slovaci "namjestili" prolaz, Ukrajina ide kući

F

Dva remija i samo dva gola donijele su nam utakmice trećeg kola grupe E Evropskog prvenstva. Ukrajina i Belgija su odigrale meč bez golova (0:0), dok su u drugom duelu remizirale Slovačka i Rumunija (1:1).

Nakon ovih rezultata, plasman u narednu rundu izborili su Rumunija (4), Belgija (4) i Slovačka (4), dok kući idu Ukrajinci, koji su također imali četiri boda, ali uz lošiju gol razliku.

Bio je ovo nikad viđen rasplet na velikim takmičenjima jer su sve četiri ekipe imale isti broj bodova.

Belgijanci su željeli riješiti posao, kako se ne bi doveli u situaciju da strepe, ali Romelu Lukaku i društvo nisu imali rješenja za Anatolija Trubina (Anatoly).

S druge strane, Ukrajinci su imali plan da ne prime gol, a onda u finišu probaju doći do pogotka i pobjede. Međutim, nisu uspjeli i naš "krvnik" iz baraža je ispao.

Drugi susret je bio nešto zanimljiviji. Slovaci su poveli u 24. minuti kada je centaršut Juraja Kučke iskoristio Duda i glavom pogodio za vodstvo svog tima.

Rumunija je izjednačila u 37. minuti kada je Ražvan Marin iskoristio jedanaesterac.