U Zenici je danas održan četvrti mirni protestni skup, koji je započeo u 12:30 sati na Trgu Alije Izetbegovića. Okupljeni građani poslali su jasne poruke nadležnim institucijama, a skup je obilježen i simboličnim performansom.
Neformalna grupa građana “Zenica ustaje” istakla je da su ključni zahtjevi povećanje minimalnih penzija u Federaciji Bosne i Hercegovine, kao i donošenje strategije za suzbijanje vršnjačkog nasilja u Zeničko-dobojskom kantonu.
Paralelno sa zeničkim protestima, održano je i okupljanje u Kaknju pod motom “Kakanj ustaje”, pri čemu su građani iznijeli iste zahtjeve, naglašavajući važnost rješavanja ovih problema na kantonalnom i federalnom nivou.
Organizatori su pozvali sve građane na solidarnost i masovnu podršku.
“Pridružite se najmasovnijem okupljanju građana u Bosni i Hercegovini. Vidimo se na ulici!” poručili su organizatori.
Photo: Zenit.ba