Ukupno 67 predstavnika stručnih službi iz devet osnovnih škola s područja Hercegbosanske županije i 49 osnovnih škola iz Unsko-sanskog kantona, educirani su u cilju uvođenja Programa sekundarne prevencije i razmjene znanja i vještina potrebnih za efikasnu identifikaciju i pružanje podrške djeci u riziku.
Među educiranima je i pet predstavnika centara za mentalno zdravlje i centara za socijalnu skrb koji će biti podrška školama u izradi Individualnog plana brige u okviru ovog projekta.
Prisutni su pratili predavanja ekspertice za školsku psihologiju prof. dr Ivana Zečević, doktora psiholoških nauka, šef Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Banjaluci, i ekspertice iz razvojne psihologije prof. dr Slavica Tutnjević, doktor psiholoških nauka, profesor na Odsjeku za psihologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Banjaluci.
Obuke su održane 8. i 9. decembra/prosinca u Bihaću, 15. decembra/prosinca u Livnu i 16. decembra/prosinca u Sanskom Mostu, uz poštivanje svih higijensko-epidemioloških mjera, kao i broja okupljenih u zatvorenim prostorijama.
Do kraja školske 2020/21. godine biće realizova još tri jednodnevna treninga za svaku od četiri formirane grupe stručnih službi škola.