Po završetku akcije Informaciju više agenciji BHDINFODESK dao je kordinator projekata IT Adis Burazerović iz Londona.
- Cilj ove medijske kampanje je bio da poruke koje su obilježavale 25. godišnjicu genocida u Srebrenici dosegnu 100 miliona aktivnih korisnika Twittera. Na ovaj način podigao bi se glas za one Srebreničane i ostale građane BiH koji taj glas nemaju jer su ubijeni u genocidu od 1992. do 1995. godine.
Na same dane godišnjice genocida, od 11. jula do 16. jula, tokom ove kampanje, naši volonteri su uspjeli dosegnuti preko 100 miliona korisnika Twittera, što je bio izvanredan rezultat - kazao je Burazerović.
Pozitivan rezultat ove akcije je da su mnoge poznate javne ličnosti uradile takozvani „retweet“ ovih poruka tako da su takvim potezima proslijedili poruku i dalje.
- Društvene mreže daju moćan alat u masovnoj komunikaciji. U glavnom instrumentu društvenih mreža se krije i najjače oružje, a to je sloboda da se prokomentariše, kritikuje i pohvali proizvod ili kompanija, način rada, proizvodnja, distribucija, prodaja ili neka od postprodajnih usluga.
Mi smo to ovom prilikom iskoristili za obilježavanje genocida u Srebrenici, a u budućnosti ćemo razvijati nove načine pristupa i komuniciranja putem interneta - izjavio je Burazerović.