Uposlenici SIPA-e napustili Regionalni centar u Banjoj Luci, zaprijećeno im “specijalcima”

Policija
Ćulum je naredio napuštanje prostorija kako ne bi došlo do teških incidenata

 

Direktor SIPA-e Darko Ćulum naredio uposlenicima ureda ove Agencije u Banjoj Luci da napuste prostorije, javlja Detektor.ba.

Novinar Slobodan Vasković na svom blogu naveo je kako je prije napuštanja kancelarija uslijedio je poziv iz MUP-a RS u kojem je rečeno da napuste kancelarije ili će “specijalna jedinica doći da to zauzme”.

Kako tvrdi Vasković, direktor policije Siniša Kostrešević nazvo je Ćuluma i rekao mu da pripadnici SIPA-e napuste prostorije.

Ćulum je naredio napuštanje prostorija kako ne bi došlo do teških incidenata.

Zaposlenicima je rečeno da napuste zgradu i pokupe svoje stvari, uključujući i oružje. MUP RS-a je obavijestio da će poslati dva oklopna vozila Despot ispred zgrade.

 

U Lukavici stanje redovno

Državna agencija za istrage i zaštitu BiH (SIPA) čije je sjedište u u Istočnom Sarajevu nastavila je jutros redovito funkcionisati.

Na prilazima glavom sjedištu SIPA-e nije bilo nikakvih zapreka a zaposleni su došli na svoja radna mjesta pa je cijelo ozračje odavalo dojam kako se ne zbiva ništa vanredno.

 

Predsjednik RS Milorad Dodik ranije je pozvao sve Srbe zaposlene u SIPA-i da daju otkaze i prijeđu na rad u entitetski MUP.

U četvrtak je ustvrdio kako je dio njih to i učinio ali je riječ o tek 20 osoba dok preostalih 280 na njegov poziv nije odgovorilo.