Katastrofalne poplave koje su pogodile ovo područje prošle godine početkom oktobra stvorile su trase za moguće nove poplave. Iako je ekstremna količina oborina od 320 mm (l/m2) u Jablanici prošle jeseni malo vjerovatna, čak i manje količine oborina do 160 mm (l/m2) mogle bi izazvati nove probleme na istim područjima.
Prof. Zoran, koji je izdao ovo upozorenje, nada se da neće biti potrebe za ozbiljnim mjerama i upozorenjima. Također, izražava nadu da će mjerodavne službe pomno pratiti ovu promjenu vremena kako bi se izbjeglo iznenađenje i nepripremljenost.
“Oprez je ključan, i nadamo se da će svi ostati sigurni tokom ovih potencijalno opasnih vremenskih uvjeta,” poručuje Prof. Zoran.
Molimo sve građane da budu na oprezu i prate lokalna upozorenja i preporuke nadležnih službi kako bi se izbjegle moguće katastrofe.