Kako nam je potvrđeno, učenik je "skinuo sliku" nastavnika sa zvanične stranice škole, a ovim činom neprijatno su iznenađeni i uprava škole, ali i sami roditelji ostalih đaka.
Direktor škole, čije je ime poznato redakciji "Nezavisnih novina", pojasnio je da je sam nastavnik čiji je profil napravljen prepoznao da se radi o lažnom profilu, te to prijavio upravi škole.
"Mi smo obavijestili i Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske, pronađen je đak koji je to uradio, te je roditelj pozvan na razgovor, a iz MUP-a su javili da nema nikakvog prekršaja jer sa samog profila ništa nije objavljeno", ističe direktor ove škole.
Kako je rekao, sreća pa su otkrili na vrijeme da se radi o lažnom profilu njihovog radnika.
"Ne smijem ni da pomislim šta bi se desilo da su poslate neke eksplicitne poruke, ne pere te više ni Vrbas", kaže direktor ove škole.
Kako je rekao, u posljednje vrijeme među osnovcima su zavladali su razni TikTok izazovi, pa su telefoni u školama zabranjeni i na roditeljima je velika obaveza da prate šta je to što djeca gledaju i prate na društvenim mrežama.
Jedan od roditelja čije dijete ide u ovu školu kazao je da su juče imali roditeljski sastanak, gdje su im skrenuli pažnju na stvari koje se dešavaju.
"Rečeno nam da se povede računa koliko djeca borave na internetu, da im se ograniči sadržaj, jer pored ovog slučaja gdje su đaci u stanju da prave lažne profile nastavnika, postavlja se pitanje šta je to što učenici mogu sve da urade", kazao je ovaj zabrinuti roditelj.
Kako je rekao, među osnovcima kruže razni TikTok izazovi, koji su opasni i gdje se djeca mogu povrijediti.
"Među učenicima vladaju razni izazovi, a posljednji od njih je da se takmiče ko će duže držati petardu u ustima, ušima, rukama", kazao je ovaj roditelj.
Nakon ovakvih i sličnih događaja postavlja se pitanje gdje je granica, ako znamo da je nedavno nekoliko đaka na području Banjaluke i Laktaša povrijeđeno u izvođenju "Supermen izazova" na TikToku.
Vladimir Vasić, sociolog, kazao je u razgovoru za "Nezavisne novine" da ovakve stvari možemo očekivati da će nam se dešavati sve dok se ne počnemo baviti djecom na pravi način.
"Mi imamo osjećaj da se previše bavimo nekim lekcijama iz nekih predmeta, a ne bavimo se vaspitanjem djece u digitalnom vaspitanju, šta je dozvoljeno, šta nije, mislim da je to posljedica jedne pandemijske pošasti koja nas je zadesila, a to je kriza autoriteta u savremenom društvu", kazao je Vasić.
Kako je rekao, svako hoće da zloupotrebljava slobodu.
"Mislim da danas djeci nedostaje odgovornosti i obaveza, te na takav način pokušavaju da ismijavaju nastavnike ili profesore. A posebno ako uzmemo činjenicu da su nastavnici i profesori ranije bila zanimanja koja su imala visoko poštovanje, a sada ovo što imamo, izrugavanje i ismijavanje prema njima, samo je prikazivanje sistema vrijednosti u kojem sada živimo", ističe Vasić.
Kako je pojasnio, u slučaju da se desilo da je sa tog profila poslata bilo kakva poruka neprimjerenog sadržaja prema učenicima ove škole, taj profesor, nastavnik, našao bi se na stubu srama.