Pomenuti sajam okupio je veliki broj učesnika iz BiH i regiona, dok je na analizu pristiglo nekoliko stotina uzoraka meda iz više evropskih država, Sjedinjenih Američkih Država i Australije.
U takvoj konkurenciji sanski pčelari su ostvarili odličan rezultat, a svi poslati uzorci njihovog meda su od strane ocjenjivačkog žirija nagrađeni priznanjima. Najviše uspjeha ostvario je Enes Bahtić osvojivši dvije zlatne i jednu srebrnu medalju, a ovaj pčelar je posebno priznanje dobio za lipov med.
Ilijaz Ramić se okitio zlatnom medaljom za livadski med, a priznanja i nagrade za svoje proizvode dobili su i Omer Bosnić, Refik Beširević, Emir Muhtari, Sehid Jusić i Admir Kadirić.
Prema riječima Asmira Lišančića, predsjednika Udruženja, glavni razlozi zašto je kvalitet sanskog meda neosporno prepoznat u svijetu pčelarstva su idealni uslovi za bavljenje tom vrstom proizvodnje, odnosno čista i netaknuta priroda na ovim prostorima, ali i stalna edukacija iz oblasti pčelarstva.
"Ova godina je bila veoma loša za pčelare, jer su vremenski uslovi uticali na ispašu pčela, pa time i količine proizvedenog meda. Iako su količine značajno smanjene, uspjeli smo očuvati visok kvalitet naših proizvoda, a to dokazuju i ove nagrade", kazao je Lišančić.