Govoreći o psihičkom imunitetu Tule je naglasila da se radi o unutrašnjoj energiji koju ljudi posjeduju te da bi strpljivost mogla biti psihički imunitet.
“Ljutnja je vrlo moćna emocija. Ona kad se uguši udara na kardio-vaskularni sistem. Povećana stopa smrtnosti ima direktnou vezu i sa potisnutom ljutnjom. A ljutnje ima tamo gdje je nepravda. Ljutnja se ne smije potisnuti, treba je odmah iskomunicirati jer ljutnja treba da promijeni stvari. Odlaganje komunikacije je na kraju destruktivna komunikacija. Ego se tad aktivira i uzvraća napad“, kazala je Tule.
“Ego može biti oštećen i on onda gradi odbrambene mehanizme i oni su kao neprobojni zidovi koje izgradimo kako bismo bili sigurni. Što su zidovi deblji to je do osobe teže doprijeti“, kazala je Tule koja je naglasila značaj postavljanja pitanja “Da li znam da upravljam sa svojim očekivanjima, odnosno da li dobro planiram?“
Navike je važno mijenjati, kaže Tule. Kaže kako je navike, naučno je dokazano, moguće promijeniti za 21 do 30 dana.
Naida Kokić, zamjenica direktora Fondacije, zahvalila se psihologinji Tule i uručila zahvalnicu za podršku radu Fondacije “Izvor nade“.
Tule već drugu deceniju života radi u oblasti primjenjene pozitivne psihologije kroz edukaciju i savjetovanje. Djeluje širom BiH u vladinom i nevladinom sektoru, kao i u zemljama EU. Aktivno piše i drži seminare na bosanskom, njemačkom i engleskom jeziku.