Knjiga je nastajala baš, baš dugo. U njoj je na 117 strana i 120 grama papira sublimiran jedan proces kroz koji sam prošao. Da, to jeste PTSP, to jeste taj strašni poremećaj, koji se da zaliječiti. Sa druge strane, sadržaj knjige, to su ljudi, to su mi dragi ljudi, koji su sa nama i oni kojih više nema. To su stubovi-međaši mog života, ali to su i monstrumi koji su me i te kako obilježili, kaže Dragan Bursać u razgovoru za Impuls.
Bursać je odrastao u Bosanskom Petrovcu gdje je završio osnovnu školu. Gimnaziju je završio u Sremskoj Mitrovici. Godine 2002. je diplomirao na Filozofskom fakultetu u Banja Luci. Profesor je filozofije i sociologije. Novinarstvom se bavi od 1998. godine, a nakon diplomiranja počinje raditi kao novinar na Radio Banjaluci, zatim kao novinar i kolumnista na BUKA portalu. Redovito piše kolumne i za mnoge druge bosanskohercegovačke medije.
“Ovdje su ljudi zarobljeni u zahtjevu, zarobljeni na početku, zarobljeni u sjećanjima, u uspomenama, u prošlosti u vječito boljem juče. Zarobljeni u pokušaju. U nedovršenosti. U ponavljanju. Narod je zarobljenik neuspjeha i stagnacije. Utvrđivač promašaja. Profesinalni promatrač tuđeg propadanja. Zarobljeni početnici, to smo mi! Prerasli derani i vječiti ponavljači sedmog razreda, bez da se sjećamo i ono malo životne škole što je imamo. A, dalje ne možemo. Ne znamo. Život je jedan, a mi jadni i nijedni. (DIO SADRŽAJA KNJIGE)
Promocija će se održati u četvrtak, 15.08.2019. godine, u velikoj sali Kulturnog centra, sa početkom u 20:00 h. Priči se pridružuju i Ramiz Huremagić, u svojstvu promotora i domaćina, kao i Almira Džanić.
(PR Kulturni centar)