Naime, u januaru kada je pisan tekst profesorica Rizvić je pojasnila u razgovoru za naš portal da to 20 posto zapravo odnosi na procenat radnog vremena u kojem je zaposlena. Dakle, ukoliko profesor ima 100 posto radnog vremena, on prima punu plaću, a sa 20 posto prima samo toliko procenata plaće.
Također je tada istakla da argumenti dekana Jasmina Velagića nisu utemeljeni te da je ona primljena u radni odnos na Elektrotehničkom fakultetu uz poštivanje svih potrebnih procedura te da su sve njena nastojanja da stupi u komunikaciju s njim bila .
Profesorica Rizvić je tada u razgovoru pojasnila da će se nastaviti boriti za svoja prava da bi nekoliko mjeseci nakon toga objavila na svom Facebook profilu da je danas od šefice Univerziteta u Sarajevu dobila obaviještenje da je Upravni odbor UNSA odbio njenu žalbu na odluku dekana ETF-a kojom prekida njen radni odnos u punom radnom vremenu i vraća je u 20 posto.
"Dekan ETF-a traži da se do kraja dana izjasnim da li želim da moj radni odnos prekine sporazumno ili da mi da otkaz. Ako do kraja dana ne prihvatim izmjenu ugovora na 20 posto dat će mi otkaz. Obzirom da je, zbog pandemije, Fakultet zatvoren i nemam pravo ulaska u zgradu, izmijenjeni ugovor će mi iznijeti da potpišem na parkingu", napisala je na svom Facebook profilu profesorica Rizvić.
Profesorica je na kraju izrazila ogorčenje ovakvom odlukom Upravnog odbora UNSA jer su, kako je navela, ovim poručili da ona ovoj instituciji ne treba u punom radnom vremenu, ali je isto tako nabrojala i sve druge osobe koje smatra da su zaslužne za trenutnu situaciju u kojoj se ona nalazi.
"Ja, naravno, neću odustati. Vidimo se na Sudu", poručila je profesorica Rizvić.