Nakon kriminalističke obrade svi uhićeni bit će prevezeni do graničnog prijelaza s Bosnom i Hercegovinom i vraćeni u tu državu.
Stanovnici Like u šumovitim se predjelima, ali i sve češće u urbanim sredinama susreću s migrantima.
"Svaka 2-3 dana primjetim, u par navrata sam znao i policiju pozvati zbog toga, da ih obavijestim", rekao je mještanin Dubravko Korenica.
Skupine migranata koje uspiju izbjeći policijske ophodnje stižu sve do Gorskog kotara. No, zbog suradnje građana i policije ne stižu do svog odredišta, Slovenije. Skupinu migranata, na njihovu putu kroz Lič, uočila je djelatnica skloništa za pse.
Prema izjavi Milke Mijanović iz Skloništa za životinje LIČ, par migranat je došlo, udarilo rukom u ogradu, ona se prestrašila pa je pozvana policija i vrlo je brzo došla, za 10 minuta su bili kod skloništa. Sumnjive osobe su uhićene.
"Možemo potvrditi i zaprimanje dojava iz vašeg upita u svezi kojih je policija postupala i zatekla više osoba u nezakonitom boravku", rečeno je iz Policijske uprave Primorsko-Goranske.
Stanovnici Like i Gorskoga kotara nadaju se da će dolaskom zime i snijega, po kojem su ovi krajevi poznati, broj migranata početi opadati zbog neprohodnosti šumskih puteva kojima prolaze.
Prijelaz koji su migranti koristili dio je puta za divljač, a migranti kroz Liku prolaze zato što je to najuži dio Hrvatske kroz koji je najbrže doći do Slovenije, što migrantima većinom ne uspjeva zbog dobre suradnje građana i policije. Šatorsko naselje koje su migranti postavili je uklonjeno, a to područje je inače minirano te je opasnost od mina na tom potezu velika.