On za portal CdM otkriva dokle je dogurao na svom “agrobiznis” planu.
Njegova farma u Bihaću prostire se na površini od 25.000 metara kvadratnih. “To je moje slobodno vrijeme između vikenda, rad na plantaži kreće od marta, aprila pa do septembra ili oktobra”, objašnjava Islamović.
U sedam dana dovoljna su dva da održavaš plantažu, zalivaš, štitiš od parazita, prskanje, prehranjivanje preko korena, lista i tako dalje. Tu ljubav prema zemlji i poljoprivredi mu je, ističe, usadio otac, a bihaćko polje je najpogodnije za lješnjak u BiH.
“Moje su sorte najtraženije na svjetskom tržištu za fabrike čokolada, za pravljenje ulja… Radiću na tome da brendiram svoje plodove pod nazivom `Lješnjak s Une`, a to će početi za par godina.”
Plan je, dodaje Islamović, da kad ode u penziju farma bude kapaciteta između 10-15 tona lješnjaka, ističući da se za njegov prozvod već interesuju poznati prerađivači iz inostranstva. “Za mene se interesuju prerađivači lješnjaka Švajcarske, Austrije i Ferero Roše.”
“Farmu održavamo propisanim pesticidima Evropske unije. Da probate moj plod ne bi vjerovali, kao da ste uzeli kašičicu nutele. Poslao sam u Švajcarsku na analizu šaku lješnjaka i nisu mogli da vjeruju da tako nešto postoji na Balkanu i da se uzgaja.”
"Možda neko misli da je nešto moram. Ja stvarno ne moram ništa. Ja sam srećan deda koji očekuje još unučića tokom godine", objašnjava poznati pjevač.