Najviše pošiljaka, njih 180.846, dostavljeno je u Carinsku ispostavu Banjaluka, dok je Carinska ispostava Gradiška zaprimila 129.020 paketa. Sarajevo je zabilježilo pristiglo 72.759 paketa, Trebinje 68.246, a Tuzla najmanje, sa 18.104 paketima.
Pogledamo li financijsku vrijednost, najveći iznos od 16.375.112 KM otpada na Regionalni centar Banjaluka. Paketi koji su pristigli u Regionalni centar Sarajevo vrijedili su oko 6.779.923 KM, dok je vrijednost paketa u Trebinju iznosila oko 4.070.939 KM. Najmanje, 1.453.157 KM, otpada na Regionalni centar Tuzla.
Uprava za indirektno oporezivanje BiH ističe da se većina pošiljki sastoji od “robe zanemarive vrijednosti”, gdje pojedinačne pošiljke često ne prelaze 300 KM. Također, naglašavaju da je većina ovih pošiljki oslobođena od plaćanja uvoznih dažbina, što je praksa regulisana zakonima o carinskim propisima.
Snežana Šešlija, predsjednica Udruženja potrošača “ToPeer” iz Doboja, ističe da potrošači ne izbjegavaju naručivanje putem Temu aplikacije, koristeći pritom dostupne popuste i besplatnu dostavu.
Maja Savanović Zorić, psiholog i sistemski porodični psihoterapeut, objašnjava popularnost Temu aplikacije kroz socijalni fenomen u kojem ljudi žele biti dio veće grupe koja učestvuje u nečemu novom, što aktivira dopaminski sistem u mozgu, odgovoran za osjećaj zadovoljstva.
Problemi s carinjenjem su također istaknuti, posebno kada se velike količine pošiljki nagomilaju u carinskim ispostavama s ograničenim brojem zaposlenih, što direktno utječe na brzinu i efikasnost obrade. Iz UIO BiH dodaju da postoji i problem u komunikaciji statusa pošiljke, gdje korisnici često pogrešno vjeruju da je zastoj uzrokovan carinom, iako pošiljka još nije stigla na carinsko područje.