"Iako se ne planira ništa konkretno, predsjednik je otvoren za potencijalni sastanak", navodi u priopćenju glasnogovornik Bijele kuće Hogan Gidley.
Sukob u Siriji, ubojstvo saudijskog novinara u konzulatu u Istanbulu i zahtjev Turske za izručenjem muslimanskog klerika iz Sjedinjenih Država neka su od glavnih pitanja u odnosu dvaju NATO saveznika.
Erdogan je pozdravio Trumpovu naglu odluku o povlačenju američkih vojnika iz Sirije, što bi trebalo ukloniti izvor nesuglasica između dviju zemalja.
Američki vojni dužnosnici posjetit će Tursku ovog tjedna kako bi razgovarali s kolegama o detaljima povlačenja iz Sirije, izjavio je u ponedjeljak Erdoganov glasnogovornik.
Trump i Erdogan različito su reagirali na ubojstvo novinara Jamala Khashoggija 2. listopada.
Trump je rekao kako želi da Washington stane uz saudijsku vladu i prjestolonasljednika Mohammeda bin Salmana unatoč procjeni CIA-e da je princ vjerojatno naredio ubojstvo.
Erdogan se trudio zadržati međunarodnu pozornost na Khashoggievu ubojstvu i staviti naglasak na princa. Saudijska Arabija je izjavila da princ nije znao za ubojstvo.
Trump je prošlog mjeseca izjavio kako ne razmišlja o izručenju muslimanskog svećenika Fethullaha Gulena, kojeg Turska okrivljuje za neuspješan državni udar 2016., u sklopu napora za ublažavanje turskog pritiska na Saudijsku Arabiju zbog ubojstva Khashoggija.
Turski ministar vanjskih poslova izjavio je prošlog tjedna kako je Trump, tijekom sastanka s Erdoganom u Buenos Airesu, rekao kako radi na izručenju Gulena.
Visoki dužnosnik Bijele kuće poslije je rekao da se tijekom sastanka u Argentini Trump nije obvezao predati Gulena Turskoj.
Washington je podupirao sirijske kurdske YPG borce, koje Turska smatra terorističkom organizacijom.