"Htio bih istaknuti da Turska i Saudijska Arabija održavaju prijateljske veze", dodao je Erdogan. "Nipošto ne vjerujem da je kralj Salman, čuvar svetih džamija, naredio pucanj u Khashoggija", rekao je.
Ubojstvo saudijskog novinara, kričara režima u Rijadu i suradnika Washington Posta, bacilo je sjenu na ugled sunitske monarhije a napose na prijestolonasljednika Mohammeda bin Salmana koji zapravo obnaša vlast.
"Znamo da su počinitelji (ubojstva) među osamnaest osumnjičenih koje drži Saudijska Arabija. Znamo i da su te osobe došle kako bi izvršile naredbu koju su dobile: ubiti Khashoggija i otići. Na kraju, znamo da je naredba za Khashoggijevo ubojstvo došla s vrha saudijske vlasti", napisao je turski predsjednik u Washington Postu.
Izraelski premijer Benjamin Netanyahu nazvao je u petak ubojstvo novinara Jamala Khashoggija u saudijskom konzulatu u Istanbulu "užasnim", istaknuvši ipak važnost stabilnosti Saudijske Arabije za Bliski istok i "za svijet".
"Ono što se dogodilo u konzulatu u Istanbulu je užasno i time se treba pozabaviti", rekao je Netanyahu na tiskovnoj konferenciji u Varni, u Bugarskoj. "No (...) jako je važno za svijet i za regiju da Saudijska Arabija bude stabilna.
Mislim da moramo pronaći način kako postići ta dva cilja", dodao je Netanyahu očitujući se prvi put o slučaju Khashoggi koji je potaknuo međunarodnu osudu.