Programom su obuhvaćene porodice iz Goražda, Pale-Prače, Rogatice (Žepa), Breze, Vareša, Maglaja, Gornjeg Vakufa, Sapne, Teočka i Čelića.
Također, preduzete su aktivnosti kako bi projekti podrške poljoprivredi pokrenuti u okviru borbe protiv KOVID-19 bili prošireni i na druge regije.
U TIKA-i smatraju da je vrlo važno podržati porodična poljoprivredna gazdinstva putem opština kako bi se osigurala održiva proizvodnja hrane. Izrazili su nadu da će i ovaj projekat pomoći mnogim porodicama u BiH da se lakše suoče sa krizom izazvanom pandemijom.
TIKA je do sada realizovala brojne projekte u oblasti poljoprivrede u zemljama Balkana, a usljed pandemije izazvane koronavirusom zemljama regije pomaže kako bi se lakše izborile sa mogućim posljedicama u slučaju nestašice hrane izazvane pandemijom.
TIKA je 2017. godine pokrenula Program podrške sigurnosti života i hrane na Balkanu i zemljama Istočne Evrope, koji realizira u saradnji s Poljoprivredno-prehrambenim fakultetom Univerziteta u Sarajevu.
U Bosni i Hercegovini TIKA je počela djelovati 1995. godine, a od tada je realizovala značajne projekte na polju zaštite istorijskog i kulturnog nasljeđa, obrazovanja, zdravstva, infrastrukture, poljoprivrede i stočarstva.