Srbija demonstrirala silu i pred Olimpijske igre razbila Japance u Beogradu

kosarka

Košarkaši Srbije ostvarili su novu pobjedu na pripremama za Olimpijske igre u Parizu, koje počinju za pet dana, a večeras su na domaćem terenu demonstrirali silu protiv Japana.

Selekcija Svetislava Pešića je Japance dočekala u Beogradu i slavila trijumf od ubjedljivih 119:100.

Već u prvoj četvrtini su košarkaši Srbije napravili dvocifrenu prednost i poveli 33:23, a Japanci su uspjeli da je smanje u drugom periodu igre i donekle uhvate priključak smanjivši na 59:52.

Drugo poluvrijeme donosi potpunu dominaciju Srbije, čija je prednost samo rasla i na kraju je završilo rezultatom 119:100.

Nikola Jokić je opet bio prvo ime utakmice sa 18 poena, 8 skokova i 7 asistencija, a Bogdan Bogdanović je ubacio 15 poena uz 8 asistencija, Na drugoj strani Rui Hachimura je ubacio 29 koševa.

Srbiji je preostalo da uoči Olimpijskih igara odigra još jednu pripremnu utakmicu, a ona je čeka već sutra, kada u Beogradu od 20 sati gostuje Grčka.

Na Olimpijskim igrama će se Srbija takmičiti u grupi sa Amerikom, Portorikom i Južnim Sudanom.