Rukometaši Slovenije prosuli prednost i izgubili od Španije

.
Slovenci su vodili nakon prvih 30 minuta rezultatom 11:8, imali prednost 14:11 u drugom dijelu.

Rukometaši Slovenije su poraženi od selekcije Španije na početku Olimpijskih igara rezultatom 22:25, iako su većim dijelom utakmice bili bolji.

Slovenci su vodili nakon prvih 30 minuta rezultatom 11:8, imali prednost 14:11 u drugom dijelu, djelovali jako u odbrani, ali mali pad koncentracije ih je koštao.

"Furija" je nametnula svoj ritam u drugom dijelu, što ih je na kraju dovelo do velikog trijumfa.

Aleks Gomez je sa sedam golova predvodio Špance, Daniel Dujšebaev i Daniel Fernandez su dodali po četiri. Din Bobac je bio najefikasniji kod Slovenaca sa pet pogodaka.

Slovenija je u grupi sa Hrvatskom, Njemačkom, Španijom, Švedskom i Japanom. U drugoj grupi su Danska, Francuska, Mađarska, Norveška, Egipat i Argentina. Po četiri selekcije iz obje grupe, izborit će plasman u četvrtfinale.