Pogledajte kako je Real kaznio promašaje Borussije i osvojio novu Ligu prvaka (VIDEO)

FUDBAL
Nogometaši Real Madrida postali su evropski prvaci nakon što su na Wembleyju u finalu Lige prvaka svladali Borussiju Dortmund rezultatom 2:0.

Borussija je bila mnogo bolja u prvom poluvremenu, propustila je niz odličnih šansi i nije uspjela kapitalizirati terensku nadmoć, što je Real kaznio s dva gola u nastavku.

U 74. minuti Toni Kroos izveo korner, pronašao je Danija Carvajala koji je sa 6-7 metara glavom pogodio za Realovo vodstvo.

Pogodak je presjekao igrače Borussije, a priču je u 83. minuti zaključio Vinicius Junior pogotkom za 2:0.

Real je tako 15. put u svojoj historiji postao prvak Evrope, što je daleko najviše od svih klubova Starog kontineta. Posljednji put su prvaci bili prije dvije godine pa je ovo svojevrsni povratak "ušatog" trofeja u Madrid.

Borussia je ostala na jednoj osvojenog Ligi prvaka, onoj iz 1997. godine kada su pobijedili Juventus.