Musa briljirao u prvoj utakmici finala španskog prvenstva, Real poveo protiv Murcije

f

Košarkaši Real Madrida poveli su 1-0 u finalnoj seriji prvenstva Španije nakon što su večeras na domaće parketu bili bolji od ekipe Murcije rezultatom 84:76

Real je dobro otvorio meč, pogotovo u defanzivi pa su u prvoj četvrtini gosti postigli samo 13 poena. Ipak, Murcia se nije predavala i na odmor su otišli sa zaostatkom od samo četiri poena.

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Real potpuno razbio Murciju te je uoči posljednje četvrtine imao čak 16 poena prednosti. Real je potom u finišu utakmice samo mirno priveo meč kraju za prvu pobjedu u finalnoj seriji.

Najbolji igrač u redovima Reala bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa koji je na parketu proveo 19 minuta. Za to vrijeme je imao učinak od 16 poena, osam skokova i jednu asistenciju.

Podršku je imao u Hezonji i Campazzu koji su postigao po 11 poena, dok je Caupain bio najefikasniji kod Murcije sa 16 poena.

Druga utakmica serije se ponovo igra u Madridu u ponedjeljak, a inače se finale igra na tri dobijene pobjede.