Mininogometna reprezentacija BiH pobjedom u dramatičnom finišu započela Evropsko prvenstvo!

sport
Zmajevi su slavili na otvaranju Evropskog prvenstva. Bila je to teška, ali zaslužena pobjeda.

Mininogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je večeras svoju prvu utakmicu na Evropskom prvenstvu. Protivnik im je bila Albanija, a meč je završen rezultatom 3:2 za BiH.

Zmajevi su poveli u petoj minuti. Senijad Ibričić je napravio solo-prodor, stigao do gola i zatresao mrežu za 1:0. Gosti su izjednačili dvije minute poslije, precizan je bio Fatmir Husenbelliu.

Albanska selekcija je preokrenula u 19. minuti. Bio je to majstorski pogodak petom za prednost Albanije od 2:1, što je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Bh. selekcija je na najbolji mogući način otvorila drugo poluvrijeme. Igrao se 28. minut kada je za 2:2 precizan bio Anel Dedić.

Nastavili su Zmajevi sa boljom igrom. Napadali su i kreirali šanse, a to im se isplatilo u finišu, tačnije u 51. minuti, kada je Suno Dedić bio precizan za 3:2.

Promjena više nije bilo. Reprezentacija BiH je tako upisala svoju prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu.