Kao dječak igrao se u dvorištu u majici svog idola, a sinoć mu je asistirao za gol (VIDEO)

.
Esmir Bajraktarević je sinoć debitovao za nacionalni tim i odmah na debiju upisao asistenciju za gol Edina Džeke.

Esmir Bajraktarević je ušao u igru u 68. minuti umjesto Denisa Huseinbašića, a pet minuta kasnije već je krenuo u zagrljaj Edinu Džeki nakon asistencije koju mu je podijelio za gol za 3:2.

Prebacio je lopu preko De Ligta, idealno za Dijamanta, koji je bio neumoljiv u toj situaciji. Ulaskom Esmira Bajraktarevića i Darija Šarića u vezni red Bosna i Hercegovina je igrala odlično narednih desetak minuta, postigla gol za 3:2, imala još nekoliko opasnijih napada, ali su dva brza gola nakon toga sasjekla Zmajeve i doživljen je ubjedljiv poraz.

Ono što je posebno zanimljivo sa Bajraktarevićem je da je sada aktuelan video objavljen prije 14 godina na Youtube, na kojem se vidi dječak u Džekinoj majici koji igra fudbal u svom dvorištu.

Već tada, Bajraktarević je nagovještavao potencijal u majici svog idola, a evo gotovo petnaest godina kasnije on istom tom idolu asistira i ide u zagrljaj.