Damir Džumhur u finalu kvalifikacija Wimbledona

.
Korak do glavnog žrijeba

Damir Džumhur plasirao se u finale kvalifikacija na Wimbledonu. Bh. teniser je u današnjem meču savladao Nicka Hardta iz Dominikanske Republike s 2:1, po setovima 6:4, 3:6 i 6:1.

Damir Džumhur nalazi se na korak od plasmana u glavni žrijeb Wimbledona. Ostao mu je još samo jedan rival.

Bh. teniser danas se plasirao u finale kvalifikacija. Protivnik mu je bio Nick Hardt iz Dominikanske Republike, a Damir je slavio pobjedu od 2:1, po setovima 6:4, 3:6 i 6:1.

Damir ulazi dobro u meč. Odmah u prvom gemu pravi break, no protivnik uzvraća u šestom gemu i dolazi do poravnanja.

Međutim, već u narednom gemu Džumhur ponovo oduzima servis protivniku i zatim bez većih problema završava set u svoju korist sa 6:4.

Identično kao prvi počeo se razvijati i drugi set. Džumhur pravi break u prvom, Hardt uzvraća u šestom gemu, ali bh. teniser potom staje. Nije mogao pogoditi ništa u tim trenucima i teniser iz Dominikanske Republike osvaja drugi set sa 6:3.

Međutim, u odlučujućem trećem setu Džumhur dominira. Pomeo je protivnika s terena, dobio je set sa 6:1 i s ukupnih 2:1 odlazi u finale kvalifikacija.

Imat će Damir veliku šansu da prođe u glavni žrijeb jer mu je protivnik u finalu kvalifikacija Španac Alejandro Moro Canas.