Argentina strepi zbog Lionela Messija: "Ne znam, vidjet ćemo..."

.
Povrijedio se protiv Čilea

Fudbalska reprezentacija Argentine prvi je tim koji je osigurao plasman u četvrtfinale Copa Americe, no nakon sinoćnje utakmice navijači ove selekcije zabrinuti su zbog stanja Lionela Messija.

Rano jutros po našem vremenu igrane su utakmice grupe A na Copa Americi. Argentina je prva selekcija koja je izborila plasman dalje.

Selekcija Argentine rezultatom 1:0 bila je bolja od Čilea, a istim rezultatom Kanada je slavila protiv Perua.

Emiliano Martinez zatim u 72. i 76. minuti spašava Argentinu kada je odbranio udarce Echverrije, da bi u 88. minuti utakmicu riješio Lautaro Martinez.

Tako je Argentina nakon dva kola riješila pitanje plasmana u četvrtfinale, no nije sigurna na prvom mjestu jer na Copa Americi u slučaju istog broja bodova odlučuje gol-razlika, a ne međusobni omjer.

No, nakon utakmice veliku brigu Argentincima zadaje Lionel Messi koji se povrijedio na utakmici protiv Čilea.

Još u prvom poluvremenu je Messi zatražio medicinsku pomoć nakon jednog duela, a nakon utakmice je dao i izjavu.

"Osjetio sam neugodnost u desnoj tetivi koljena. Malo me to muči, ali uspio sam da završim utakmicu, pa se nadam da nije ništa ozbiljno. Ne znam, vidjet ćemo", rekao je Messi,

Otkrio je zatim Argentinac da je imao temperaturu i grlobolju posljednjih nekoliko dana.

Što se 3. kola u grupi A tiče, 30. juna u 02:00 po našem vremenu sastaju se Argentina i Peru, te Kanada i Čile.

Ostaje da vidimo da li će Lionel Messi moći nastupiti u meču protiv Perua gdje je Argentini dovoljan i bod kako bi definitivno završila prva u grupi A.