Amerikanci se mučili, a onda se ukazao Lebron i srušio Nijemce

.

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država upisali su pobjedu u posljednjoj pripremnoj utakmici pred početak Olimpijskih igara. Iako nisu blistali na terenu, američki košarkaši su bili bolji od Njemačke rezultatom 92:88 u londonskoh O2 Areni.

Akutelni prvaci svijeta su pružili i više nego dostojan otpor, pa ne čudi to što na Igre idu s velikim očekivanjima.

Amerikanci su uspjeli u prvoj četvrtini napraviti prednost od 12 poena, ali su Nijemci počeli da tope tu razliku već do kraja prvog poluvremena, da bi u trećoj dionici napravili potpuni preokret i spremili se da naprave iznenađenje.

Ipak, "Dream Team" je, predvođen Lebronom Džejmsom (James), uspio slaviti u dramatičnoj završnici. Zvijezda Los Anđeles Lejkersa je utakmicu završila s 20 poena, šest skokova i četiri asistencije, dok je Džoel Embid (Joel Embiid) dodao 15.

Kod poraženih Nijemaca istakao se Franc Vagner (Franz Wagner) s 18, te Andreas Obst sa 17 ubačaja.

Ovo je za Njemačku bio drugi poraz u pripremama, dok su košarkaši SAD-a s druge strane upisali petu uzastopnu pobjedu.