Ah te engleske sudije: Navijači Arsenala bijesni zbog crvenog kartona kojeg je dobio Rice

-
Nakon duela sa igračem Brightona

U toku je utakmica 3. kola na Emiratesu koju igraju Arsenal i Brighton, a nakon sat vremena igre rezultat je 1:1.

Topnici su do prednosti stigli u 38. minuti utakmice kada je Kai Havertz pogodio nakon asistencija Sake.

Naime, Bukayo Saka je ukrao jednu loptu i sjajno je dodao loptu dod Havertza koji sjajno lobuje golmana gostujuće ekipe.

Sa druge strane do poravnanja je ekipa Brightona stigla u 58. minuti kada je Joao Pedro jedan odbijanac pospremio u mrežu.

Ipak, ono o čemu svi pričaju jeste crveni karton koji je u 49. minuti utakmice dobio Declan Rice u Arsenalu.

Imao je Rice žuti karton koji je dobio u 42. minuti utakmice, a odmah na otvaranju drugog dijela dobio je i drugi žuti karton.

Napravio je Rice prekršaj pred golom gostiju, a onda je stao pred loptu, te ju je malo gurnuo od sebe.

U tom trenutku jedan igrač Brightona krenuo je da izvede ovaj prekid, te je praktično umjesto lopte šutirao Ricea.

Pao je Englez na pod, igrači Arsenala su tražili karton za igrača Brightona, ali je na kraju put u svlačionicu pokazan Riceu.

Situaciju možete pogledati OVDJE.

Arsenal tako ima težak zadatak da do kraja utakmice ostvari pobjedu jer ima igrača manje.