Sharethis block

Fiat 500C Missoni edition prodat za 50.000 eura

Ovo je još jedan primjer kako se visoka moda primjenjuje na automobilima, i to ne bilo kakvim. Naravno, Fiat 500 je jedan od najpoznatijih Lifestyle automobila, pa u tom kontekstu dizajneri svašta prave od njega.

Do sada je bilo nebrojeno edicija koje su potpisivali čuveni kreatori i modne kuće, a jedna od najnovijih se odnosi na Missoni.

Kod nas je slabo poznata zbog više nego znanih nam razloga – nikakve platežne moći stanovništva, a reklo bi se da Missoni proizvode, odnosno modne detalje i odjeću preferiraju produhovljeni vlasnici dubljih džepova.

Missoni inače ima vrlo dugu tradiciju koja datira od 1953. godine, a sjedište je, pogađate – u Milanu

Oni su dotjerali Fiat 500C na svoj način, slično kao što su to prije njih radile kuće Diesel i Gucci.

U pitanju je dorada samo jednog primjerka “fiće”, koji je prodat na aukciji za 50.000 eura.

Kompletan iznos je doniran Fondaciji za borbu protiv side, piše magazinauto.com

izvor: http://newsblic.ba