Ubjedljiv poraz rukometaša BiH protiv Švicarske: Panić jedina svijetla tačka

H

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u 2. meču Yellow Cupa protiv domaće selekcije Švicarske rezultatom 39:21 (18:14).
Švicarci su od starta utakmice bili bolji rival. U 25. minuti susreta prvi put su došli do maksimalnih šest golova razlike (16:10). Naš tim je na odmor otišao s -4 (18:14), a u životu nas je držao Marko Panić koji je u prvom dijelu dao sedam golova.

I ovog puta je bh. tim odigrao očajno drugo poluvrijeme, baš kao i protiv selekcije Argentine sinoć. Reprezentativci BiH su dali samo sedam pogodaka u nastavku.

Jedina svjetla tačka u bh. timu bio je Marko Panić koji je meč završio sa deset golova. Mirko Herceg je dodao tri. Benjamin Burić je imao šest intervencija.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Samuel Zender sa osam golova. Nikola Portner je imao deset intervencija.

Naša selekcija će sutra od 14 sati igrati protiv Rumunije koja je danas bila bolja od Argentine sa 30:23.

Podsjetimo, turnir u Švicarskoj je priprema za Evropsko prvenstvo koje se igra u Njemačkoj od 10. do 28. januara.

Naša selekcija je u grupi sa Švedskom, Nizozemskom i Gruzijom.