Siti na korak od odbrane titule, a sve zahvaljujući neočekivanom heroju: Gvardiolina reakcija sve govori

v

Mančester siti se nalazi korak pred odbranom titule prvaka Engleske, nakon što su pobijedili Totenhem (2:0) u pretposljednjem kolu.

Za novu krunu potrebna je pobjeda protiv Vest Hema u posljednjem kolu.

Za činjenicu da sve drži u svojim rukama u finišu sezone, mogu se zahvaliti golmanu Stefanu Ortegi.

Ortega je u 69. minuti ušao umjesto povrijeđenog Edersona, a u 86. minuti postao je heroj "Građana".

Naime, tada je prema njemu, pri vodstvu 1:0, jurio Heung-min Son, koji je mogao donijeti poravnanje londonskom timu.

Međutim, to se nije dogodilo i Ortega je uspio odbraniti, a onda je Haland (Haaland) drugim golom postavio konačan rezultat.

Koliko je ta odbrana bila važna, pokazala je i reakcija Pepa Gvardiole (Guardiola), koji je gledao šta se događa na terenu, a onda pao na travnjak kao pokošen.